• Ustawienie i instalacja Sonifit

Ustawienie i instalacja trampoliny ogrodowej SoniFitJak przygotować podłoże pod trampolinę ogrodową?

Przed montażem trampoliny, bardzo ważnym elementem jest przygotowanie podłoża. Podłoże pod trampolinę powinno być równe i stabilne. W miejscu ustawienia trampoliny a w szczególności tam gdzie będą znajdowały się nogi konstrukcji musimy zadbać o to, żeby nie znajdowały się tam żadne wystające korzenie lub inne rzeczy wpływające na stabilność konstrukcji. Miejsce gdzie znajduje się drabinka do wchodzenia na trampolinę oraz kieszeń na buty lub akcesoria powinno być czyste.
Zwracamy szczególną uwagę na to, żeby w miejscu wejścia nie znajdowały się żadne ostre wystające z ziemi korzenie, kamienie lub inne elementy zagrażające bezpieczeństwu. Na trampolinę wchodzi się bez obuwia dlatego przygotowanie podłoża jest bardzo ważną rzeczą przed przystapieniem do mmontażu konstrukcji.

Czy muszę mocować trampolinę do gruntu?

Tak. Mocowanie trampoliny do gruntu jest wymagane. W zestawie znajdują się kotwy mocujące, dzięki którym znacząco poprawi się stabilność konstrukcji trampoliny ogrodowej oraz zostanie ona zabezpieczona przed odrywaniem się konstrukcji podczas bardzo silnego wiatru.

Jak naciągnąć matę do skakania podczas montażu trampoliny?

Matę do skakania, mocujemy do konstrukcji trampoliny ogrodowej przy pomocy sprężyn amortyzujących. Sprężyny amortyzujące powinny być naciągane tylko i wyłącznie specjalnym kluczem do naciągania sprężyn znajdującym się w zestawie z trampoliną. W calech bezpieczeństwa, zabronione jest naciągnie i montaż sprężyn sprężyn innymi narzędziami nieprzystosowanymi do tego celu oraz rękami.

Na co jeszcze zwracać szczególną uwagę podczas montażu trampoliny ogrodowej?

Szczególną ostrośnoć i uwagę zwracamy przede wszystkim na montaż siatki bezpieczeństwa. Siatka powinna  być zamontowana mocno i solidnie. Mocujemy ją do każdego słupka trampoliny oigrodowej w dwóch miejscach oraz dodatkowo siatka jest sznurowana specjalnym sznurkiem do dolnej konstrukcji trampoliny całkowicie zabezpieczając powierzchnię do skakania. Szczególną uwagę zwracamy również na sprężyny amortyzujące, sprawdzamy dokładnie czy każda sprężyna została zamontowana solidnie i pewnie w specjalny otwór mocujący.