• Podstawowe informacje Sonifit

Podstawowe informacje o trampolinach Ogrodowych SoniFitCzy lepiej wybrać trampolinę z siatką wewnętrzną czy z siatką zewnętrzną?

Jak już wspominaiśmy wcześniej, w oficjalnym sklepie SoniFit.pl, dostępne w sprzedaży są tylko i wylącznie trampoliny z siatkami wewnętrzymi ze względu na fakt, że ten typ konstrukcji siatki jest bezpieczniejszy dla użytkownika. Trampolina z siatką wewnętrzną, zabezpiecza użytkownika podczas skakania izolując miejsca, w których umiejscowione są sprężyny tak, że użytkownik nie ma możliwości skakania bezpośrednio po sprężynach naciągających matę.

Ile osób może skakać na trampolinie?

Najlepszym rozwiązaniem jest użytkownie trampoliny przez jedną osobę. Jest to nabezpieczniejsze! Jeżeli na trampolinie skacze więcej niż jedna osoba to wzrasta ryzyko kontuzji dlatego prosimy zachować szczególną ostrożność.

Jak czyścić trampolinę?

Do czyszczenia trampoliny najlepiej użyć wodę z preparatem czyszczącym oraz delikatną szczotkę lub szmatkę. Możemy użyć również karcher lub szlauch do wypłukania elementów trampoliny, jak siatka, mata czy osłona trampoliny. Delikatnie czyścimy elementy trampoliny i spłukujemy je wodą. Po wyczyszczeniu zalecamy założyć elementy na trampolinę celem szybszego wyschnięcia oraz odzyskania oryginalnego kształtu. Nie zalecamy prać elementów trampoliny w pralce.

Co zrobić z trampoliną w okresie zimowym?

Na okres zimowy zalecane jest złożenie trampoliny. Trampolinę przed złożeniem należy wyczyścić, wysuszyć i złożyć. Przechowywać wszystkie elementy w suchym miejscu.

Czy trampolina jest odporna na promieniowanie słoneczne?

Tak, elementy trampolin SoniFit są pokryte specjalną warstwą UV zabezpieczającą przed promieniami słonecznymi. Najlepszym rozwiązaniem na przedłużenie żywotności elementów trampoliny jest jednak ustawienie jej w miejscu zacienionym. Dzięki temu wszystkie elementy będą służyć latami bez żadnych problemów.
 

Podstawowe informacje o trampolinach Ogrodowych SoniFitCzy skakanie na trampolinie jest bezpieczne dla dzieci?

Tak. Skakanie na trampolinie jest bezpieczną rozrywką dla dzieci ale pod warunkiem zachowania ostrożności i pewnych zasad:
  • Trampolina musi być ustawiona na równym i stabilnym podłożu.
  • Mata do skakania jak i siatka zabezpieczająca musi zostać zamocowana solidnie i dokładnie wg. instrukcji obsługi.
  • Trampolina, po rozłożeniu musi zostać przymocowana do podłoża za pomocą kotw znajdujących się w zestawie.
  • Po wejściu na trampolinę, wejście siatki bezpieczeństwa musi zostać zasunięte i zabezpieczone klamrami.
  • Z trampoliny, najlepiej  żeby korzystała tylko jedna osoba w tym samym czasie.
  • Zaawansowane skoki, tricki, salta muszą być wykonywane tylko i wyłącznie pod kontrolą osoby dorosłej.

Jak uzyskać większą stabilność trampoliny?

W zestawie z trampoliną znajdują się dwie kotwy montażowe do przymosowania trampoliny do gruntu. Jeżeli chcemy dodatkowo wzmocnić konstrukcję, zalecamy dokupienie dodatkowych dwóch kotew i przymocowanie trampoliny do gruntu przy pomocy 4 kotw mocujących.

Gdzie mogę kupić części zamienne do trampolin ogrodowych SoniFit?

Wszystkie części zamienne i akcesoria do trampolin ogrodowych SoniFit są dostepne w ofercie naszego sklepu. Jeżeli potrzebujesz dodatkowe kotwy mocujące lub potrzebujesz wymienić sprężyny czy matę do skakania zapraszamy do podkategorii produktowej: Akcesoria do trampolin ogrodowych.

Czy części zamienne SoniFit pasują do trampolin ogrodowych innych producentów?

Tak i nie. Wszystko zależy od konstrukcji oraz rozmiaru trampoliny jak również wymiarów elementów jak średnica maty do skakania czy ilość sprężyn amortyzujących. Jeżeli posiadasz trampolinę innego producenta i potrzebujesz części zamienne, zmierz dokładnie stare elementy i porównaj z wymiarami naszych części zamiennych. Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze części bądź masz inne pytania, zapraszamy do kontaktu.