• Korzyści wynikające ze skakania na trampolinach Sonifit

Korzyści wynikające ze skakania na trampolinach SoniFit
Skakanie na trampolinie to świetna zabawa sama w sobie
. To aktywność fizyczna, która wzbudza uśmiech na twarzy najmłodszych już na samą myśl. Trampolina Sonifit to produkt najwyższej klasy, wzbudzający zaufanie swoją solidną konstrukcją i dający wiele frajdy najmłodszym. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to także starsi spróbowali swoich sił na trampolinie i oddali się beztroskiej zabawie razem z dziećmi (albo i bez).

Jakie są główne korzyści wynikające z użytkowania trampoliny, poza tą oczywistą – świetną zabawą i radością?

1. Pomoc w rozwoju fizycznym, zadbanie o kondycję fizyczną i koordynacje ruchową – to główne elementy, poza dostarczeniem sporej dawki zabawy. Skakanie na trampolinie można śmiało traktować jako ćwiczenia niewiele różniące się od tych na zajęciach fitness. Ciągłe skakanie oraz odpowiednie układanie nóg przy lądowaniu wpływa bardzo pozytywnie na rozwój fizyczny u dziecka. Taka aktywność od najmlodszych lat pozwala na ograniczenie problemów związanych z równowagą i koordynacją ruchową w przyszłości. Tyczy się zarówno dzieci, jak i dorosłych, bo dla nich to też będzie świetny trening. Ponadto, aktywność tego typu pozwala na zwiększenie wydolności organizmu, odpowiednio dotlenia organizm i jest naturalnym sposobem na zwiększenie odporności!

2. Zdrowie psychiczne
Zabawa na trampolinie sprzyja wyładowaniu agresji i negatywnych emocji. Jest to bardzo ważne zwłaszcza u dzieci. Wszyscy rodzice doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zmęczone i „wylatane” dziecko, to spokojniejsze dziecko. Korzyści zatem są obustronne – dziecko dostaje sporą dawkę endorfin po takiej zabawie, a rodzice nie muszą się już zmagać z głodnym ruchu i emocji dzieckiem

3. Utrzymanie zdrowej wagi ciała
Skakanie na trampolinie to po prostu...świetny trening spalający wiele kalorii. Pomoże zarówno dzieciom, jak i dorosłym utrzymać zdrowy poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. To idealne narzędzie służące do zdrowego rozwoju dziecka i pewnego rodzaju remedium na otyłość u dzieci. Zwłaszcza w aktualnych czasach, gdzie słodycze i fastfoody królują w menu, warto jest zapewnić dziecku aktywność, która utrzyma je w odpowiedniej, zdrowej wadze.

4. Bardzo niskie ryzyko wystąpienia urazów
Trampoliny Sonifit są stworzone tak, aby zapewniały maksymalne bezpieczeństwo każdemu użytkownikowi. To bezpieczne trampoliny przystosowane dla każdego. Wzmocniona konstrukcja pozwala na bezpieczną i spokojną zabawę.
 

Skakanie na trampolinie to nie tylko zabawa. Ćwicz i bierz udział w zawodach!

Oprócz zabawy i korzyści zdrowotnych wynikających ze skakania na trampolinach, bardzo ważną rzeczą są również zawody. Jak wielu pewnie wie, by wziąść udział w zawodach i zająć wysokie miejsca musimy spędzać wiele czasu na treningach, uczeniu się różnych sztuczek / tricków... Jeżeli nie masz własnej trampoliny na wyposażeniu swojego ogrodu, niestety musisz korzystać z parków trampolin, które nie są darmowe. Bilety kosztują, niestety nie ma nic za darmo! Może już czas, zamiast karnetów kupić dobrej jakości trampoline treningową?

Na trampolinach SoniFit, wykonasz efektywne treningi przygotowujące Ciebie lub twoją pociechę do zawodów. Trampoliny SoniFit charakteryzują się najwyższą jakością wykonania,
dzięki czemu będziesz mógł trenować ile tylko chcesz a trampolina SoniFit będzie służyć bezproblemowo przez długi okres.

Postaw na bezpieczeństwo! Podczas treningów bardzo łatwo nabawić się różnego rodzaju kontuzji. Wybierając trampolinę marki SoniFit, ograniczasz to ryzyko do minimum! Certyfikat potwierdzający jakość, siatka wewnętrzna, osłony sprężyn oraz specjalnie wyprofilowana drabinka w komplecie z mocną i sztywną konstrukcją to najlepszy wybór do przeprowadzania treningów.

Ćwicz ze swoim dzieckiem! Na naszych trampolinach bez problemu możesz przeprowadzać treningi wraz ze swoją pociechą. Maksymalne obciążenie trampoliny SoniFit to 150 kg, które zostało udokumentowane certyfikatem. Jest to najwyższy certyfikat możliwy do uzyskania dla trampolin produkowanych po 1.06.2016r zgodnie z prawem UE. Natomiast testy wewnętrzne zorganizowane przez zespól specjalistów SoniFit potwierdziły, że nasze trampoliny bez pżadnych problemów przeszły testy na wytrzymałość ponad 450 kg.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w zawodach, zapraszamy na oficjalną stronę Polskiego Związku Gimnastycznegohttps://pzg.pl, gdzie można uzyskać wszystkie niezbędne informacje na temat zawodów na trampolinach oraz przejrzeć terminarze i harmonogramy zawodów.

Bezpośredni link do wniosków, regulaminów oraz informacji o skokach na trampolinach znajduje się tutaj: Polski Związek Gimnastyczny - Skoki na trampolinach.

Życzymy sukcesów i najwyższych miejsc na podium!