Trampoliny ogrodowe, czyli najważniejsze informacje praktyczne.

Zima w pełni natomiast warunki pogodowe nie zawsze sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu, dlatego wielu ludzi marzy już o wiośnie i to nie tylko dzieci, ale również i dorośli. Jak tylko słońce zacznie świecić trochę mocniej i dni staną się dłuższe, zaczniemy spotykać na ulicach, w parkach lub na boiskach ludzi uprawiających różnego rodzaju sporty. W domowych ogrodach są zamiast tego coraz popularniejsze trampoliny ogrodowe.

Trampoliny dla każdego?

Skakanie na trampolinie w ogrodzie lub na działce jest świetnym pomysłem na fajne spędzanie wolnego czasu. Co nam daje nam wiele radości i zabawy, ale również dobrze wpływa na zdrowie i kondycję fizyczną. Jak każdy wie, dzieciaki lubią spędzać czas nietypowo, szczególnie na wakacjach, kiedy mają go dużo, a do tego jeszcze pogoda zachęca. Wielu ludzi zastanawia się nad zakupem trampoliny ogrodowej. Jednak pojawiają się obawy o bezpieczeństwo oraz pytanie, jaki model trampoliny wybrać?

W tym wpisie postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. Przede wszystkim skakanie na trampolinie to bardzo bezpieczny sport pod jednym warunkiem, że będziemy się trzymać pewnych zasad.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa na trampolinach ogrodowych:

Przed zakupem trampolinytrzeba upewnić się, czy posiada ona atesty i certyfikaty (np. Certyfikat jakości). Kolejną rzeczą jest dokonanie zakupu w sprawdzonym sklepie internetowym. U jednego z naszych dystrybutorów (Dystrybutorzy) można kupić nasze sprawdzone trampoliny. Nie polecamy zakupu trampolin ogrodowych w różnego rodzaju hipermarketach. Ze względu na niską jakość produktu, o czym również może świadczyć bardzo niska cena.

Certyfikat jakości SONIFIT

Następną rzeczą przy wyborze trampoliny jest jej maksymalne obciążenie. Czym większe, tym trampolina powinna więcej wytrzymać. Nie oznacza to jednak, że największa trampolina jest zawsze najmocniejsza. Ważny jest certyfikat wytrzymałości na dany produkt. Produkty naszej marki mają udokumentowane maksymalne obciążenie do 150 kg, natomiast testowane były nawet do 450 kg. To świadczy o bardzo wysokiej jakości naszych produktów, a co za tym idzie, taka trampolina będzie służyć bezproblemowo przez kilka lat.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 88

Jeżeli nosimy się z zamiarem kupna pierwszej trampoliny do ogrodu, to warto zadbać o bezpieczeństwo użytkowników. Dlatego najlepszym wyborem będzie trampolina z siatką wewnętrzną. Siatka wewnętrzna do trampoliny ogrodowej zabezpiecza przed różnego rodzaju urazami lub upadkami.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *